Česká republika nepatří mezi alpské lyžařské velmoci, přesto má lyžování v České republice silnou tradici. V příhraničních horských oblastech se nachází množství menších zimních středisek, vhodných pro rodinné rekreační lyžování v České republice, které stejně jako u Slováků patří k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším zimním rekreačním aktivitám. Mnohé lyžařská střediska v České republice se za poslední roky výrazně změnily a zmodernizovaly, zlepšily se služby pro lyžaře, rodiny s dětmi, běžkaře i servis v oblasti ubytování.

Zámecké hotely

Chcete zažít neopakovatelnou romantiku v podobě ubytování v zámeckém stylu někdejších šlechticů, pak si vyberte pro svou zimní dovolenou na horách v České republice některý z následujících hotelů. Budete překvapeni kombinací historie a nejnovějších výdobytků techniky, romantiky a komfortu. V oblasti Šumavy se nachází i lyžařské středisko Zadov

Západní Čechy

Západní Čechy proslavilo světově známé lázeňské město Mariánské Lázně, které navštěvují koupelen klienti z celé Evropy. Neméně významné je i další západočeské město Plzeň, které se proslavilo nejlepším světovým pivem. Lyžování na Šumavě je zpracované (výše). Mimo Šumavy je lyžování v západních Čechách věcí běžkařů.