Poradíme vám, kde načerpat novou energii do nového roku. Jižní Morava není jen krajem vína. Vydat se sem můžete za odpočinkem na svazích i za léčivými lázeňskými procedurami.

Ty navazují na lázeňskou tradici ze 14. století. Největší rozvoj zažili jihomoravské lázně v 18. a 19. století, v první polovině 20. století však většina z nich zanikla a chátrala. V současné době však v souvislosti s nálezy nových zdrojů blahodárné jodobromové vody a geotermální vody bohaté na sirovodík vznikají nová zařízení, kam můžete vyrazit i vy.

V lázních Lednice vám pomohou s léčbou onemocnění nervového a pohybového ústrojí či s gynekologickými onemocněními. Mezi procedurami najdete jodobromové vířivé koupele, kinezioterapie, hydroterapii i masáže.

Pokud si chcete vychutnat odpočinek v průběhu dalšího výletu na jižní Moravu, vydejte se do Hodonína, kde byly letos otevřeny denní lázně, nabízející kryokomory, solná parní lázeň či jodovou grádovňu.

V okolí těchto měst najdete různé typy ubytování jako penziony, hotely nebo agrofarmy. Využijte právě tyto možnosti k ubytování. Některé hotely mají i welness zónu.