Zda si dovolenou užijeme a zda si na ní opravdu odpočineme, nezávisí jen od výběru destinace, ale i ubytování. Proto nepodceňujte výběr dovolenkové destinace ani ubytování. Právě ubytování Vám může pokazit celou dovolenou.

Ceny a hvězdičky

Počty hvězdiček, které dělí ubytování na různé kategorie, o úrovni bydlení něco naznačí, nedá se však na ně spoléhat stoprocentně, protože pravidla pro přidělování hvězdiček se v jednotlivých zemích liší. Proto je komfort ubytování a služeb v tříhvězdičkovém hotelu v Bulharsku podstatně jiný než komfort ubytování a služeb v tureckém hotelu s třemi hvězdičkami. Pomůckou při výběru může být cena.
Naše zkušenosti potvrzují, že nejlepším ukazatelem kvality ubytování je jeho cena a pak doporučení zaměstnanců cestovní kanceláře nebo známých. V zaběhlé cestovní kanceláři je zvykem, že většina zaměstnanců osobně zná ubytování, které je v nabídce, a proto umí poradit, co by nejlépe vyhovovalo požadavkům lidí. Recenze mohou být trochu zrádné, zejména rekreanti z východní Evropy mají tendenci zobecňovat. Když napíší, že bylo špatné jídlo, automaticky jakoby bylo špatné všechno. Ale určitě bych recenze jako zdroj informací nepodceňoval, vybíral bych si však dříve zahraniční, například německé, které se podle našich zkušeností nejvíce přibližují realitě.