Nechat se nafotit v tak intimní chvíli, jakou je porod?

Mnohé maminky chtějí mít vzpomínku na porod a narození ratolesti, a to i tehdy, když je jasné, že na tyto minuty, zda hodiny nikdy nezapomeneme. Doposud jsme požádali o pár záběrů tatínka, pokud byl při porodu přítomen, ale jako určitě i samy uznáte, fotografie, které často šokován tatínek dělal roztřesenými rukama nejsou vždy úplně ideální.

Dnešní trend se i proto obrací na profesionály. Přibývá totiž maminek, které nechtějí mít jen fotografie novorozeňata, které si udělali samy mobilem, ale profesionální kvalitní fotografie celého průběhu porodu – i s prostředím, například porodní asistentkou, zda zdravotní sestřičkou a porodníkem.

Cizí osoba při porodu

Porod je v první řadě velmi intimní záležitostí mezi matkou a dítětem a cizí člověk by neměl rušit kouzlo této chvíle. Pokud ho však chceme zachytit v nejvyšší kvalitě, budeme muset vytrpět fotografa. Profesionální fotograf by brzy k porodu měl patřit stejně jako ke svatbě.

Tak může bezprostředně zachytit zvláštní neopakující se okamžiky a nám je kouzlo zůstane navždy.

Trend profesionálního fotografa při porodu je velmi populární ve Spojených státech Amerických, odkud se postupně, ale intenzivně širou už i do Evropy. Počet maminek, které si přivolávají k porodu profesionálního fotografa neustále roste.

Neopakovatelné chvíle zvěčněny

S rostoucím zájmem stoupá i vytíženost kvalitních fotografů. Budoucí maminky si je objednávají už pár týdnů poté, co se dozvědí o těhotenství. Dnes už pětina ze všech těhotných žen upřednostňuje kvalitního profesionálního fotografa, aby jejich vzpomínky na porod dobře vypadaly.

Službu s velkým nadšením využívají i maminky, rodící císařským řezem. Katka, která před dvěma měsíci porodila takto dcerku Ami pro náš magazín řekla: „Takovou službu bych přivítala, protože ne všechno si z porodu pamatuji a chtěla bych mít památku na každý okamžik porodu. Myslím si však, že ve většině našich porodnic by bylo problém dohodnout, aby mohl být profesionální fotograf při porodu. Fotil můj manžel, ale je to jen pár a ne právě nejkvalitnějších záběrů, protože v té době měl úplně jiné myšlenky a problémy jako právě dělat super fotky … “

Umění zachytit emoce

Stále více maminek si uvědomuje, že fotografie z jejich porodu nejsou takové, jak by si představovali. Většinou je dělají tatínkové, nebo později si novorozeňata fotí samotné maminky, nejednou mobilem a vůbec ne kvalitním fotoaparátem. Taková událost si však podle mnohých zaslouží mnohem profesionálnější přístup.

Profesionální fotograf dokáže zachytit emoce v místnosti před porodem a během něho, jeho první nadechnutí, první kontakt s maminkou kůže na kůži, první vzájemný pohled a ostatní dojemné momenty, o které během porodu není nouze. Na druhé straně není to levná záležitost, fotografové se přizpůsobují požadavkům a ceny za tyto služby rostou.