Chcete ušetřit při koupi autosedačky? Pořiďte si kočárek Tako v trojkombinaci, díky které získáte i autosedačku. Díky tomu nemusíte kupovat dvě různé věci.

Povinnost převážet dítě v zabezpečovacího zařízení má podle nařízení vlády ČR č. 554/2006 Sb. o povinném používání bezpečnostních pásů a dětských zádržných zařízení každý. Platí to pro děti do 150 cm výšky. Výjimkou je případ, že se do vašeho auta nevejdou 3 zádržné zařízení vedle sebe, tehdy je možné na prostředním sedadle v zadní řadě vozidla vést dítě připoutané tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla a toto platí pouze v případě, že jezdíte v obci.

Norma ECE – každá prodávaná autosedačka by měla splňovat normu ECE, což je bezpečnostní norma pro dětské sedačky. Autosedačka, která splňuje normu ECE byla otestována v zkušebních ústavech, prošla nárazovými a „roll-over“ („kotrmelecovými“) zkouškami a zkouškou trvanlivosti při testování různých jejích dílů. Tato norma vyžaduje při přepravě dětí v automobilech používání příslušného bezpečnostního systému. Nejaktuálnější norma ECE R44 / 04 však nechce být pouze právním nařízením, ale především má zajistit ochranu dítěte v autě.

Pokud chcete ušetřit tak si můžete pořídit kočárek Tako s autosedačkou. Tato varianta je velice oblíbená, protože si koupíte trojkombinaci, kočárek Tako, vaničku a autosedačku.

kočárek
kočárek