Dobrý kočárek musí být zejména bezpečný

Vajíčko, sportovní, hluboký, kombinovaný, golfový. Vyznat se v kočárcích není jednoduché. Vybrat si ten správný a zároveň bezpečný pro dítě dá docela zabrat.

Kočárek pro dítě nelze vybírat jen podle obrázku, třeba ho vyzkoušet. Měl by mít stabilní konstrukci a kvalitní kolečka. Výběr závisí také na tom, kde bydlíte, zda jezdíte často autem, nebo autobusem, i jaké roční období právě je.

Nedávná kontrola České obchodní inspekce označila osm druhů kočárků za nebezpečné. Dětem hrozilo uskřípnutí prstíků, otrava nebezpečnými chemickými látkami i udušení malými kousky – karabinkami. Ty se mohly oddělit od postroje, kterým mělo být dítě fixovány v kočárku. Mezi nejlepší kočárky můžeme zařadit kočárky Tako.

Co si tedy zkontrolovat před koupí kočárku, abyste miminko neohrozili?

Prodejci kočárků zase radí zkontrolovat stabilitu kočárku, brzdy, kolečka, konstrukci či materiál, ze kterého je kočárek vyroben.

Důležitá je cena, ale také kvalita

Neznamená, že čím je kočárek dražší, tím je lepší. „Některé značky a typy kočárků, které stojí i kolem 800 – 900 eur, jsou poruchovější jako jiné, které pořídíte za pár euro.

Cena za kvalitní kočárek, trojkombinaci vanička, sportovní a autosedačka plus případné doplňky začíná na částce 600 eur. Při levných kočárcích je méně kvalitní materiál, potahy nejsou tak dobře ušité jako u dražších kočárcích a chybí i ložiska v kolečkách. Levné kočárky jejich většinou nemají, pravděpodobnost, že se kolečko zkřiví, je tak větší.

Pokud Vám můžeme doporučit, tak si pořiďte kočárky Tako. Tyto kočárky patří mezi jedny s nejprodávanějších na českém a slovenském trhu.

kočárek
kočárek