Nechte se unášet vlnami pocitů a emocí z pozitivního očekávání narození vašeho vytouženého miminka. Nic se už nedá vrátit zpět a vstup do světa rodičovství se pro vás nezadržitelně blíží. Pochybnosti a obavy k tomu samozřejmě patří, zůstaňte však sama sebou, přirozená a spokojená! Plnými doušky vychutnávejte toto neopakovatelné kouzlo společných chvil s vaším děťátkem a sílu, která z vás vyvěrá: sílu vůle, trpělivosti, ale zejména sílu života, kterou nosí v sobě jen žena.

V následujících týdnech již neprobíhají v bříšku závratné změny, všechno se jen jaksi „dolaďuje“. Váš drobeček měří přibližně 38 cm a váží 1 300g. Čím dál, tím víc bude růst a přibírat na své váze, aby v Castel termínu porodu nabyli jeho hodnoty kolem 50 – 52 cm a 3 000 – 3 500 g, přičemž chlapci se rodí větší a těžší než dívky.

Hlava a malé tělíčko je již takříkajíc ve správném poměru. Také pokračuje ukládání tuku do podkoží, což je důležité pro přežití v chladnějším vnějším světě. Mozek pracuje na usměrňování dýchacího procesu, který je zatím tréninkový a přípravný.

Očka se začaly pohybovat v oční jamce a reagovat na světlo a tmu. Kromě tohoto vykazuje děťátko citlivost při změně zvuku, chutě a dokonce vůně, což zní neuvěřitelně, ale je to tak.