Pozdě narozené děti mají sklony k poruchám chování. Ženy by si tedy měli uvědomit, že příliš dlouhé těhotenství představuje riziko!

Miminka narozená příliš pozdě mají podle vědců sklony ke zdravotním problémům. Studie ukázala, že děti narozené po 42. týdnu těhotenství častěji trpí poruchami chování, jako například hyperkinetického poruchou. Podle studie zveřejněné v magazínu International Journal of Epidemiology by si budoucí maminky měli uvědomit, že příliš dlouhé těhotenství pro jejich děti představuje risk.

Výzkum se uskutečnil v Nizozemsku ve spolupráci s ženami, které odmítly vyvolání těhotenství, když se jejich děťátku navzdory uplynutí 42 týdnů nechtělo na svět. K závěrům o behaviorálních problémech přišli po zkoumání více než pět tisíc novorozenců, přičemž zmíněná hyperkinetická porucha spojená s deficitem pozornosti, impulzivností zda hyperaktivitou jim hrozila přes dvakrát častěji.
Ani skoro, ani pozdě!

Každá těhotná žena ví, že pokud dítě přijde na svět příliš brzy, není to dobré. Proč tedy neuvažujeme o dlouhodobých důsledcích toho, co se stane, když se narodí příliš pozdě? “

vyjádřila se psycholožka Hanan El Marroun.

Budoucím maminkám, které na narození svého potomka čekají příliš dlouho, kromě zmíněných rizik hrozí narození mrtvého miminka či mimořádně náročný porod. Některé ženy jsou však přesvědčeny, že dítě přijde na svět tehdy, když bude připraveno a lékařský zákrok je podle nich proti přírodě. Informace zveřejnila webová stránka www.bbc.co.uk.