Termín porodu je už nejen před dveřmi, ale stojí přímo na prahu a miminku se stále jaksi nechce na svět. Zajdete tedy do porodnice a čekáte na rozhodnutí lékaře. V závislosti na filozofie, kterou zastává konkrétní zařízení, se můžete dočkat dvou reakcí. Buď už musíte zůstat u nich a dostanete tzv. vyvolávací injekci, nebo nelpí na dodržení stanoveného data a pošlou vás ještě na pár dní domů, pokud se to všechno samo rozhýbe.

Zoufale s pocitem explodované se tedy vřítil do své domácnosti a můžete začít jeden z množství pokusů. Někomu pomůže to, jinému zase něco úplně jiného, takže i když budou první možnosti neúčinné, nezoufejte a zkoušejte dál. Tato přirozenější cesta bude pro vás prospěšnější a příjemnější, tak si pomáhejte, jak se dá.
Chůze

Na vyvolání porodu by vám měl postačit jakýkoliv pohyb. Jenže v takovém stavu se vám i přes zaručeným radám určitě nebude chtít cvičit. Proto si vybírejte nějaké přirozenější alternativy. Asi nejoblíbenější je chůze. Partner bude při vás, můžete se o něj kdykoliv opřít a spolu zvládnete i delší procházky. Aby to však mělo ještě lepší účinek, měli byste chodit i po schodech.

Nepostačí samozřejmě malé schodiště před činžovní dům. Pokud bydlíte na vyšším patře, nepoužívejte výtah. Neboť právě taková zátěž rozpohybuje ty správné svaly a příchod miminka se vám o chvíli začne hlásit. Když ani toto nepomohlo, zopakujte opět celý proces, ale teď si nesedej ani nelehejte proto, abyste si mohli trošku odpočinout.
Přemožte se a i když to bude náročné, dělejte ještě nějaké domácí práce. Při nich budete dělat obdobné úkony jako při cvičení a různé ohýbání opět může zrychlit odtok plodové vody.

Pálivé jídla

Reakci na ně bohužel nemají všechny ženy. Nebude pro vás překvapením, že nejúčinnější nejsou pro ty z nás, které je milují a pochutnávají si na nich pravidelně, ale naopak pro ty, které se jim vyhýbají.

Pouze v tom případě to bude pro tělo obrovská změna, na kterou bude reagovat právě takovým způsobem. Jídla se však musí dochucovat jedině různými druhy chilli papriček. Koření vám tentokrát nepomohou, protože právě tato zelenina obsahuje složky, které vám efektivně pomohou.

Aby byl účinek zaručen, tak i když nejste na to zvyklé, musíte si dopřát skutečně silnou dávku. No a uspokojit byste se neměli ani s pár sousty, sníst byste ho měli celé a pak už stačí jen čekat. Z jídel vám může pomoci ještě i ananas nebo meloun.

Milování

Tolik omílané a i navzdory některým dvojakost jednoznačně nejúčinnější vyvolání porodu. Nic nerozpohybuje vaši pánevní oblast lépe než sex s partnerem. Dochází k intenzivnějšímu prokrvení a také je to i tolik zmiňovaný pohyb, který taktéž potřebujete.

Mýtem však je, že pro účinnost této metody musí žena dosáhnout orgasmu, jinak vám to vůbec nezabere. V tomto stavu to bude spíše o praktické stránce, jako o přehnaném projevování emocí, takže o nějaké velké vášni z vaší strany asi nebude řeč.

Přesto si z těchto informací nedělejte těžkou hlavu, protože sex vám zabere při přenášení či si ho užijete, nebo ne. Partner by neměl zanedbat ani vaše prsa. Konkrétně masáž bradavek v ženě rozproudí takové látky, které opět pozitivně působí na přiblížení porodu.
Čaj z maliníku

V minulosti se porodní báby spoléhali zejména na sílu přírodních pomocníků. Těhotným ženám vařívaly odvary, v které měly buď vypít, nebo v nich absolvovat sedící lázně. Vyzkoušet jejich účinnost můžete i v současnosti. Asi nejpreferovanější bylinkou je maliník, který byste si měli pořídit již před blížícím se porodem, jako dobrého pomocníka do zálohy.

Stejně vhodný je také čaj z mateřídoušky nebo fenyklu. Odříznout si můžete i kousek zázvoru, který budete žvýkat jako žvýkačku. Pomůže vám i skořice, kterou přidejte do jakéhokoliv jídla.

Horká sprcha

Další ověřenou radou, která se díky své účinnosti postavila hned za sex, je buď horká koupel, nebo horká sprcha. Teplá voda dokáže udělat zázraky a nejen zmírňuje bolest z kontrakcí, ale také je dokáže spíše vyvolat. Přesně z tohoto důvodu by měly být při kontaktu s teplou vodou opatrné i ženy v posledním měsíci těhotenství.

Nedoporučuje se však jejich kombinace s červeným vínem. I když by se účinek mohl dostavit, zároveň by však nemuselo mít dobrý vliv na dítě a navíc pokud nejste zvyklé na alkohol, tak jeho kombinace s teplou vodou vás může nepříjemně zaskočit.