Příjemný porod si můžeme navodit i samy!

Co byste řekli na porod, o kterém byste ani nevěděli – samozřejmě, pokud jde o jeho negativní a nepříliš příjemné součásti?

Příjemná představa, že?

Je zcela logické, že každá z nás má obavy z porodu, přece jen ho neprožíváme denně.

No, kromě různých zajímavých způsobů porodu, které slibují méně bolesti a příjemnější průběh – jako je například porod do vody, existuje ještě zajímavější a slibnější. O co jde?
Kdo se nebojí?

Stres a strach, který každá prvorodička prožívá z blížícího se porodu, určitě není právě tím, co nejvíce potřebuje. Bolest k porodu patří, je zcela nesmyslné očekávat, že vše proběhne zcela bez bolesti, avšak dá se minimalizovat. Ty, které si vybrali použití epidurálu, většinou nelitují. Existuje i něco jiného než epidurálu? A navíc bez nutnosti užít léky?
V transu dokáže rodit jen čtvrtina

V Anglii prožívá momentálně boom úplně jiná metoda – porod v hypnóze, či dokonce v Autohypnóza. Samozřejmě, nácvik autohypnózy trvá jistý čas a ne každá žena je schopna sama sebe i po odborném tréninku dostat do transu. Odborníci tvrdí, že velmi důležité je vybrat si kurzy hypnózy u odborníka, ke kterému máte důvěru. Samozřejmě, ne každá žena je schopná uvést se do stavu transu.

Britští odborníci tvrdí, že i když více než devadesát procent lidí se dokáže do hypnózy uvést, rodit v hypnóze dokáže pouze čtvrtina žen. Psychická příprava spočívá především v psychoreflexii. Velmi výrazně pomáhá správně prodýchávání a cviky proti porodním bolestem.
Stačí pár sezení

Speciální kurz byste měli, podle anglických odborníků, kteří se k tomuto tématu vyjadřovali na stránkách Daily Mailu, v případě, že chcete vyzkoušet porod v Autohypnóza, absolvovat alespoň tři týdny před plánovaným termínem. Na kurzu se naučíte základní techniky, které vám prý pomohou zvládnout porod v pohodě. Dá se to stihnout za šest sezení, samozřejmě, čím více jich absolvujete, tím lépe.
Jak takový porod vypadá?

K tomu, aby žena cítila, co nejméně nepříjemných bolestí a rodila v pohodě je třeba, aby se zaměřila na nějaký příjemný zážitek a díky němu na bolest zapomněla. Pokud to dokáže, autohypnózu může použít kdykoliv a kdekoliv. Při porodu v hypnóze má žena kontrolu nad svým tělem a myslí a čím více se porod blíží, tím do hlubší hypnózy upadá. S myšlenkou na to, že je schopna porodit velmi snadno a příjemně, se to může stát i skutečností. Velmi pozitivní je, že si zároveň dokáže z porodu zapamatovat i takové detaily, které běžně rodičkám uniknou.
Mimořádný zážitek

Jedna z žen, která absolvovala kurz autohypnózy se svým mužem a porod v Autohypnóza se jí dokonale povedl, pro Daily Mail řekla:

„Všechno, co jsem cítila, byly jemné doteky, když moje dcera procházela mou pánví. Byl to skutečně mimořádný zážitek. “

Podle čeho zjistíte, zda patříte mezi ženy, které to dokážou? Velká pravděpodobnost, že uspějete je tehdy, jestliže:

máte výbornou představivost
dokážete ochotně spolupracovat
jste k hypnóze dobře motivovaná, neboť od ní očekáváte, že během tohoto stavu se odehraje

nějaká příjemná změna nebo se vám splní nějaká konkrétní potřeba nebo přání a nemáte pochybnosti

jste schopná se uvolnit a naplno vnímat

Jiné výhody

Jaké další výhody má porod v hypnóze, samozřejmě, pokud se podaří?

Trvá kratší dobu a dochází při něm k minimálnímu poškození svalů a porodních cest, maminka lépe spolupracuje, miminko přichází na svět v klidu a bez vysílení matky, díky hypnóze se dokonce dá u miminka měnit poloha a minimalizují se komplikace.

Děťátko není omámené a také lépe spolupracuje. Nuže, co řeknete – nevyplatí se vyzkoušet?