Jedním z hlavních kritérií je pohodlnost. Pokud se žena v těhotenském oblečení necítí dobře, není pro ni tím správným kouskem. Těhotenství je samo o sobě pro tělo zátěž a proto by oblečení mělo být vždy příjemné a pohodlné.

Dalším kritériem je materiál, který by měl být kvalitní, resp. přírodní. Syntetickým materiálem se raději vyhněte. Tyto totiž mohou v případě různých těhotenských příznaků, jako je například pocení, svědění aj. vyvolat ženě nepříjemné pocity.

Posledním kritériem je kvalita oblečení. Díky kterému se můžou těhotenské šaty nosit dennodenně, ale také podle potřeby měnící se postavy ho upravovat, přičemž stále bude mít svůj původní vzhled a budete v něm stále vypadat dobře.

Kde vybírat a nakupovat těhotenské šaty?

Kamenné prodejny, ale i e-shopy dnes nabízejí širokou škálu nového těhotenského oblečení. Je jen na vás, kterému dáte přednost. E-shopy často nabízejí zboží v akcích, ale není možnost si ho vyzkoušet. Specializované obchody pro těhotné mohou mít na prodejně i umělé bříško pro srovnání velikosti v příštích týdnech těhotenství.

V případě, že těhotná žena nemusí mít oblečení nové, může využít second-handy a nebo internetové bazary. Najde se v nich široká nabídka kvalitního a různorodého oblečení. Nákupem zboží z druhé ruky navíc žena ušetří nějakou tu korunu.

Poptat se můžete i kamarádek, které už děťátko mají. Většinou jim těhotenské šaty leží ve skříni bez využití. Možná vám některá kamarádka oblečení nabídne i zdarma, když se dozví o vašem těhotenství nebo vám ho půjčí.