Něco mi tu ještě chybí! „I vy máte občas pocit, že vaše koupelna není ještě úplně dozariaďovaná? První dny po rekonstrukci mohou být pro vás dost bláznivé, ale věřte, že čas dá vše na pravou míru. Bez kterých doplňků byste se určitě v koupelně ani náhodou neobešly?

Zrcadlo, i dvě Seznam prioritních předmětů by se asi u každého zřejmě lišil. Známe dokonce koupelnu, do které majitelé odmítli umístit zrcadlo. Prý zrcadlo v předsíni a na šatní skříni stačí. Proti gustu žádný dišputát. Někdo jiný se zase může ohradit proti tomu, že v koupelně nemá k dispozici kosmetické zrcátko, protože jedno hlavní pro zkrášlovací procedury zdaleka nestačí.

Pro čisté ruce

Umístění koupelny v domácnosti ovlivňuje její celkovou atmosféru. Bude sloužit k tomu, abyste si do ní chodili při každé příležitosti mýt ruce, nebo na to poslouží toaleta s vlastním umyvadlem? Samozřejmě, ovlivňují to i jiné důležité faktory. Jedno je však jisté, mějte na umyvadle vždy položené tekuté mýdlo, aby se nestalo, že si nebudete moci umýt špinavé ruce.

Mimo dosah vody Běhat po bytě s mokrými vlasy a pátrat poté, kde jste naposledy odložili fén, by bylo časově i psychicky náročné. Nejlépe, když vše potřebné, co patří ke standardnímu vybavení koupelny, si najde své místo ve skříňce pod umyvadlem, v dekorativním košíku nebo na věšáku. Fén byste měli chránit před vodou, tak ho nevystavujte na místě, kde by mohli něj padnout kapky.

Koš na prádlo

Koupelna se sanitou působí zpočátku prostorně. Kamenem úrazu se může stát v menších příbytcích jakýkoliv detail. Koš na prádlo v ní však musíte doslova strpět. Vždyť, kde jinde byste něj našli v domácnosti ideální místo? Horší na tom bývá pračka, která nejednou končí pod kuchyňskou pracovní deskou a tváří se jako jeden z kuchyňských klíčových spotřebičů.

Skříňka na ručníky

V souvislosti s koupelnou se zvykne skloňovat i výraz úložný prostor ve formě samostatně stojící nebo závěsné skříňky. Ručníky patří do koupelny. Představit si, že je máte uložené v vestavěné skříni vedle triček či mikin, působí nanejvýš bizarně. Ručníky zastávají roli důležitých barevných akcentů. Skříňka sice patří do koupelny, ale velikost koupelny má poslední slovo.