Dámy s bříškem si mohou vybrat ze široké nabídky modelů těhotenského oblečení, ve kterém se budou cítit pohodlně a zároveň budou vypadat moderně a sexy.
Základním pravidlem těhotenské módy je elastický materiál, delší střih a řasení, které se přizpůsobuje rostoucímu bříšku. Pod prsy jsou těhotenské šaty většinou prostřižené s ozdobným páskem nebo jiným ozdobným prvkem. Většina těhotných žen má tendenci nosit jednobarevné šaty resp. trička. Naopak, není nic krásnějšího, než rozzářená budoucí maminka v barevném, květovaném oblečení. Tyto květinové vzory si stále udržují prvenství v žebříčku módních trendů těhotenské módy.
Velmi trendově vypadají vázací těhotenské šaty na zádech, či s výstřihem, který poodhalí ramena a záda. Těhotenské trička patří ke každodennímu oblečení, a proto jsou často přizpůsobeny kojení. Na bocích jsou velmi praktické stahovací šňůrky. Dobrou kombinací těhotenské módy je tričko s jednobarevnou látkou na bříšku a vzorem na prsou. Ideálním doplňkem k tričku zda šatům je svetřík kratšího střihu se zavazováním na prsou. Moderní jsou však i dlouhé svetříky pro zakrytí celého bříška.

Společenské těhotenské šaty

V dnešní moderní době myslí módní návrháři i na vás, které prožíváte jedno z nejkrásnějších období v svém životě. Nejoblíbenějším modelem jsou šaty, které jsou přestřižené pod prsy, nazývané těhotenské šaty s přehybem. Tento model krásně zvýrazní dekolt a zaručeně v něm budete vypadat sexy a stylově. Tento trendový model se liší různými variantami řešení ramínek a rukávů a samozřejmě materiály a barevností. Dalším modelem šatů, který těhotné nosí s oblibou, jsou šaty sestávající ze dvou dílů. Jsou tvořeny sukní a vrchním dílem, který slouží spíše k tomu, aby se bříško zakrylo.