Je důležité uvědomit si, že jde o zcela novou situaci, která nesouvisí s prvním těhotenstvím. Uvěřit dalšímu těhotenství je těžké, ale je to důležité a opodstatněné, protože potrat nemá automaticky další potrat za následek. Během těhotenství je pro nastávající matku snazší věřit v šťastný průběh těhotenství. Pozorovat jak se embryo vyvíjí je velmi uklidňující. Kvůli lepšímu pocitu se doporučuje podrobněji se informovat o příčinách potratu. Čím lépe rozumíte, co se ve vašem těle děje, tím jistěji se budete cítit ve vašem současném stavu. Bude to jednodušší pro posouzení nového rizika. Pravidelné konzultace s ošetřujícím lékařem mohou pomoci při tomto posouzení. Navíc zklidňuje neustále pozorování rostoucího plodu. I pozorování těhotenství porodní asistentkou může významně přispět k uvolnění nastávající matky. Porodní asistentky se vyznají a mají bohaté zkušenosti, takže mohou být důvěryhodným partnerem pro těhotné ženy.Znovu těhotná po potratu

Společně po potratu

V této době je nejdůležitější blízký styk s partnerem. Sdílení vlastního strachu a obav s partnerem usnadňuje a uklidňuje. I partnera zasáhla ztráta prvního dítěte tak, že tento těžký a nadějný čas oba partnery spojí a jejich vztah prohloubí.

8 tipů na otěhotnění

  1. Žádný stres

Kdo žije ve stresu, ten má menší chuť na sex. Kromě toho vyvede nervozita hormony a cyklus z míry.

  1. Fitness

Pravidelný sport zlepšuje krevní oběh. Fyzicky aktivní ženy otěhotní snadněji a průběh jejich těhotenství je bez problémů.

  1. Kyselina listová

Sdělte svému gynekologovi, že plánujete otěhotnět, aby vám mohl předepsat kyselinu listovou a vitamíny. Dobrá zásoba zvyšuje plodnost.

  1. Riziko amalgám

Jděte ke svému zubnímu lékaři. Amalgámové výplně mohou být zodpovědné za vzácnou ovulaci ženy.

  1. Žádné nedopalky

Vyhněte se pochutinám. Už 10 cigaret denně snižuje plodnost u žen a mužů. Navíc kouření škodí již oplozené vaječné buňce. Kofein může způsobit hormonální poruchu. Nicméně u mužů přináší šálek kávy před sexem spermie do pohybu.

 

  1. Výživa

Zdravá strava je alfou a omegou pro vyvážené hormony – a tedy i těhotenství. Zříci se mastného jídla!

  1. Dávkovat sex

Během plodných dní byste neměli vzácně ale ani příliš často mít sex. Příliš málo sexu snižuje šance na oplodnění a příliš mnoho sexu snižuje kvalitu spermií. Doporučuje se dvoudenní pauza.

  1. Poloha

Skutečně existuje poloha, která zvyšuje šanci na oplodnění: misionářská poloha. Tato poloha umožňuje hluboké vniknutí a tím zvyšuje šanci na úspěšné oplodnění. Po sexu by měla žena trochu odpočívat, aby spermie našly cestu přes děložní čípek. Zda stojka na hlavě pomůže po orgasmu, však není vědecky prokázáno.