Příchod roku 2014 již brzy pocítí i paní móda. Zatím jí stále kralují doznívající trendy zimy, ale nepotrvá dlouho a věci se začnou měnit. Nastoupí hity jara a léta, které jsou známy již dnes. Na co se po dohozením kabátů můžeme těšit?

Zkrácené bundy: Jedním z klíčových kousků, které se budou tisknout do našich šatníků, bude zkrácena bunda. V kožené zda džínové podobě se nám nabízela již minulou sezónu, ale po novém bude mít podobu klasické jarní bundičky, sportovní i elegantní. Z materiálů si tak budete moci vybírat, ale jedno zůstane jisté – délka bude zkrácena.

Větší sukně: Ačkoliv cropped, tedy zkrácená móda zůstává na výsluní, sukně si ji velmi neužijí. S příchodem jara zůstane většina ženských nohou zahalená, protože v tomto případě bude dominovat délka. Déle a větší sukně byly nepřehlédnutelné u většiny značek, které předpovídali, co už o pár měsíců budeme nosit.

Pastelové: Pokud jste i vy fanoušky klasické jarní a letní módy, kterou charakterizují pastelové barvy, potěšíme vás. Právě tyto odstíny jsou předpovězenou hity roku 2014 a módy, která k němu bude patřit. Jemná růžová, zmiňovaná fialová, zelená či modrá nebudou chybět av tomto oku prý ve velkém poletí i žlutá.

Fialová: Největší barevné tajemství letošní módy je už vyzrazeno. Top barvou roku, kterou každoročně vybírá společnost Pantone, se stala žárová orchidej , která je charakterizována jasnou fialovou. Vyměnila tak smaragdovou zelenou, která byla Topka roce 2013 av následujících měsících bude už jen doznívat.

Květiny: A co se bude vyjímat na oblečení? Bez velkého otálení můžeme prozradit, že to budou zejména květiny (obr. vlevo nahoře). Ty jsou stálicí každoročního příchodu jara a designéři se rozhodli, že ani letos nebudou zvyky měnit. Květiny budou mít množství podob, ale vydatně jim bude konkurovat milovaná i nenáviděná geometrie.

Ta je vzorovým trendem číslo dvě.
Loga: V roce 2014 nepřehlédneme ani nápisy, které se ve velkém usadili nejen na ženských topech. Jsou velké, čitelné a doslova značkové, protože budou logy více či méně známých firem. Vsadit na takovou reklamu se prý letos vyplatí.

Kůže: Milovnice módy vědí, že podzim i zimu ovládli kožené prvky. Objevovaly se na kabátech, bundách, svetrech i kalhotách a tento trend bude pokračovat i v dalším roce. Kousky kožených látek se zdomácní i na méně hrubých druzích oblečení vylepšení k nim patřící. Jde o trend, který přetrvá až do příchodu dalšího chladného období.

Průsvitné: Z materiálů se v roce 2014 vydatně uchytí ten průsvitný, který si pohrává s elegancí a sexappealem zároveň. Kombinuje dvě jakoby protichůdné proudy a spojuje je do jednoho. Topy, halenky i sukně mohou mít jemně průhledný nádech, ale aby nic nepůsobilo levně, vsaďte na kvalitní spodní vrstvu.