Mnohé páry by rádi určovaly pohlaví svého miminka. Údajně jsou některé tipy a triky při požadovaném pohlaví dítěte skutečné, ale mnoho znalostí je spíše mýtem než faktem.

Babiččiny moudrosti

Existuje mnoho tradičních „moudrostí“ jak může pár počít dívku. Běžný mýtus ke zvýšení pravděpodobnosti že bude dívka, je že oba partneři jedí rybu a zeleninu. Žena si kromě toho může pochutnat na velkém množství čokolády – a pokud se dá věřit Američanům – tak i na cole a pepsi. Oba by se měli zříci červeného masa a slaných věcí. Početí by mělo probíhat při úplňku nebo odpoledne. I kalendářní dny by měly být příznivé. Přitom může být hlava ženy v každém směru, jen ne na severu. Pokud si chcete být jisti účinky těchto triků, pomůže vám pohled do zrcadla: chlapec nechá nastávající matku pěknou, dívka jí prý ubírá z krásy. Říká se, že v špičatém břiše roste syn a v kulatém dcera. Jak pravdivé jsou tyto malé moudrosti z babiččiných dob, tak to je už na nás.Pohlaví dítěte

Plodnost: nejlepší čas

Ne vždy probíhá život podle plánu. Zvláště ženy po čtyřicítce vědí, jak je obtížné splnit si touhu po dítěti. Je to obvykle těžké, ale ne nemožné. Věk ženy má významný vliv na plodnost.

Plodnost s věkem spolu souvisí

Časy se změnily – i v plánování rodiny. Touha po dítěti a rodině roste dnes v mnoha ženách později. Často jsou profesionální nebo osobní omezení důvodem posunutí těhotenství. Zatímco před 50 lety by bylo nepředstavitelné, aby žena stavěla kariéru před rodinu, dnes je to jedna z největších příčin procentuálního zvýšení matek po třicítce. Protože je stále méně žen, které mají dítě před třicítkou, roste počet žen, které otěhotní po třicítce. Tato bilance ukazuje na změnu naší společnosti, která se nehodnotí ani pozitivně ani negativně, ale jen odráží vývoj sociální struktury a emancipaci žen.