Během těhotenství dochází k mnoha hormonálním změnám. Tyto změny jsou viditelné navenek a to na kůži. Mnoho těhotných žen skutečně září. Pleť vypadá mladší, svěžejší a růžovější, vlasy rostou a nádherně se lesknou a nehty jsou silné a vypadají zdravě. Jiné ženy mají v těhotenství akné a vypadávají jim vlasy. Pokud jste se našli v prvním případě, tak si můžete gratulovat, užijte si oslnivý a zářivý vzhled. Pokud se vás víc týká druhý případ, ptáte se samy sebe, proč je to tak a jak se tomu dá pomoci.
 
Vy a vaše tělo během těhotenství
V těhotenství se může kůže různým způsobem měnit. Vaše tělo shromažďuje vodu, takže pokožka vypadá baculatější a pevnější. Důsledkem je souhrn příznaků. Průtok krve v kůži se v rukou a nohou zvyšuje šestkrát, a tím dochází k náhlému pocení. To způsobuje červené skvrny na rukou a krku. Bohužel, může těhotenství s sebou přinést i akné. Pokožka produkuje díky zvýšené hladině hormonů více mazu, který ucpává póry a vede k mastné pleti a vyrážkám. Pokožka může reagovat během těhotenství někdy citlivě, protože je napnutá a tím i citlivější. Výsledkem jsou nepříjemné strie. Pigmentace těla se může dočasně změnit. Důsledkem jsou nahnědlé pigmentové skvrny a pihy.
Přizpůsobit se potřebám těla
I těhotná žena by se měla starat o to, aby se cítila ve své kůži. V podstatě je důležité najít si v těhotenství dostatek času pro sebe. I když se třeba s mnoha kožními problémy ne vypořádáte, není důvod k zoufalství. Existuje mnoho triků a metod jak se o tělo starat.
Pokud trpíte velmi nadměrným pocením, měli byste se denně sprchovat. Ujistěte se, že používáte jemný sprchový gel, aby nedošlo ke zbytečnému dráždění pokožky. Pokud máte akné, je třeba obličej čistit 2x denně s čistícím mlékem nebo jemným peelingem. Peeling odstraňuje odumřelé částečky. Uklidňující maska na obličej je také opravdovým zázrakem. Nepříjemné těhotenské strie vznikají natažením pojivové tkáně. Masáží, natahovacím cvičením nebo sportem jako je např. plavání se mohou strie neutralizovat. Sluneční záření zvyšuje pigmentaci, a proto je třeba se mu vyhnout.