Nosíte jejich denně a je jedno jestli jste muž nebo žena. Klasické modré, černé či barevné, úzké či široké. Pro mnohé jsou synonymem ležérního oblečení a nevědí si svůj šatník bez nich vůbec představit. Dámské džíny. Jsou zde roky a stále jsou moderní … Víte však jak si je správně vybrat?

Ačkoliv se při džínách trendy nestřídají tak rychle a pravidelně jako u jiných kouscích našeho šatníku, dá se však hovořit o jejich změnách a vývoji. V dámské módě se letos vracejí střihy a la 70. léta. V praxi to znamená, že ženy by měly sáhnout po dlouhých a hladkých modelech s rozšířenou nohavicí ve výrazné středně modré barvě.

Stále jsou velmi populární takzvané biker jeans, čili úzké s prostřihy a štepováním v oblasti kolen ideálně v šedé barvě a také džíny s padlých sedlem. Ty už nejsou jen pro ženy, zdomácněly se i v mužských šatnících. Celkově pánská džínová móda v posledním období prožila revoluci. Objevilo se množství nových typů a střihů, zmíním například ultra úzké skiny.

Pokud toužíte vypadat v džínech bezchybně, důležité je řídit se pravidlem – zkoušet, zkoušet, zkoušet. Zrcadlo totiž vždy ukáže pravdu a prozradí vám, jaký střih se vám nejlépe hodí. Nejuniverzálnější jsou džíny s mírně sníženým pasem obepínající boky, od kolena rovné nebo velmi mírně se rozšiřující. Ultra snížený pas si může dovolit opravdu jen málokdo a není nic horšího než přetékající pneumatika v oblasti pasu.

Velký výběr dámského oblečení najdete na stránce Eleganter.cz Pokud jste nastávající maminka tak i pro Vás má tato stránka připravené těhotenské šaty, a jiné oblečení. Proto neváhejte a navštivte tento internetový obchod a vyberte si to, po čem toužíte.