Zeštíhlující líčení pro kulatý obličej
Zeštíhlující líčení pro kulatý obličej

Obrysy tváře nejsou partou, kterou bychom měli v své moci měnit, a tak je třeba případnou nespokojenost řešit jinak. Své o tom vědí zejména dámy s guľatejšími tvářemi, které nejčastěji sní o užším vzhledu a snaží se ho i dosáhnout. Naštěstí jsou tu šikovné střihy vlasů, které se o to vědí opticky postarat, jenže co v případě vypnutého účesu? Tehdy je na řadě make-up, který umí rovněž vytvořit iluzi štíhlejší tváře.

Zužujte pomocí mejkapu
Jako první budete při změně svých obrysů potřebovat správný make-up, lépe řečeno mejkapy. Pro optické zužování si připravte dva odstíny – jeden zhruba v barvě vaší pleti a ten druhý o něco tmavší. Světlejší odstín půjde na místa, která mají vystoupit do popředí, tmavší zase jistá místa skryje do pozadí.

Bledým makeupem tedy přetřete linii nosu, bradu i čelo, čímž je zvýrazněte. Na boky nosu patří tmavší barva, také na spánky a obličejové prohlubně. Tmavší odstín naneste i po vrcholy lícních kostí a na spodek brady. Přesný postup je zobrazen na obrázku vlevo.
Dejte si dobrý pozor na barevné přechody mezi dvěma odstíny make-up. Maskujte je do ztracena a snažte se jejich výraznost minimalizovat. Takto nanesený make-up zafixujte neutrálním pudrem a nezapomeňte i na nalíčený spodek brady. Ten byste měli přetřít trochu tmavším pudrem, aby ještě více ustoupil do pozadí.

Udělejte obrysy pomocí tvářenky
Červeň na tváře patří av případě zužování obličeje umí udělat hotové zázraky. Abyste dosáhli kýžený efekt, naneste tvářenku přesně pod lícní kosti a štětcem přejděte směrem nahoru po jejich liniích. Barvou však nezajde nižší, než je linie vašeho nosu a také ani dále než je vnější koutek oka. Možná budete překvapená, ale tato pravidla umějí vytvořit skutečně viditelný efekt.

Detaily díky očnímu mejkapu
K očím patří i obočí, takže při líčení ho zohledňujte. Výše klenuté oblouky vědí opticky prodloužit obličej, ale netřeba je dělat za každou cenu. Nafingujte ho díky stínem, čili světlý odstín naneste pod linii obočí a tmavší zase na záhyby oka. Při nanášení stínů myslete na to, že byste je měli táhnout směrem ven, čímž oko opticky zvětšíte. I linku klidně přetáhněte ve vnějším koutku a podobný důraz klaďte i na řasenku. Řasy u vnějšího koutku oka viditelně prodlužte a ukrojte tím z kulatosti své tváře.