Kupujete kočárek?

Kočárek by měl maximálně vyhovovat dítěti i jeho rodičům. Důležité jsou v tomto směru bezpečnost a pohodlí, snadná manipulace a minimální hmotnost. Dítě by se mělo v kočárku cítit opravdu dobře a mít pro sebe dostatek prostoru, ne však za tu cenu, že jeho maminka kočárek neunese a bude se jí s ním těžko nastupovat do tramvaje nebo třeba do výtahu. Možná se vám to zdá složité, ale nebojte se výběr kočárku je jednoduchý, pokud se zaměříte na ty správné body.

Jaký typ kočárku vybrat?

Na trhu najdeme několik základních typů kočárků. Liší se však svými funkcemi a vhodností použití pro jednotlivé věkové kategorie dětí. Pro novorozence jsou určeny hluboké kočárky s dostatečně prostornou korbou, které se hodí pro celoroční používání a které jsou většinou doplněny o bohaté příslušenství. Po nich následují sportovní kočárky, ty jsou vhodné, když děťátko začne sedět. Můžete si samozřejmě koupit kočárek kombinovaný, ten vám pak bude sloužit od narození miminka až po dobu přibližně tří let dítěte,

Vlastnosti kočárku

Patříte mezi nadšené cestovatele? Vyrážíte často do přírody nebo budete kočárek používat hlavně ve městě? Na takové otázky byste si měli odpovědět dříve, než začnete kočárek vybírat a stanovit si tak, co od kočárku vlastně očekáváte. Podle toho pak můžete definovat jednotlivé vlastnosti, jaké by měl kočárek mít. Jiný se hodí do rušných ulic a tramvají, jiný na vycházky v přírodní.

Cena a kvalita kočárku

Rozhodujícím kritériem při nákupu kočárku je samozřejmě i cena kočárku a vaše finanční možnosti. Vybírat můžete z množství cenových kategorií, dnes už každý ví, že kvalita něco stojí. Investice do pohodlného a bezpečného kočárku se vám určitě vyplatí. Poohlédněte se v nabídce e-shopů s kočárky. Právě zde dostanete kvalitní kousky za super ceny.
Pamatujte, že kočárky nejsou určeny jen pro vaše děťátko, ale že by měly vyhovovat i Vám. Nákup kočárku není žádná věda, ale vyžaduje trochu času a přemýšlení. S našimi radami se vám tento nákup určitě podaří.