Ano, to už klepe na dveře tzv. „Instinkt hnízdění“, vyznačující se touhou nachystat příbytek na příchod nového člena domácnosti. Ve volném čase vás proto naplno zaměstnává dětský nábytek, oblečení, kojenecké potřeby, nakupování, malování, zařizování bytu … Naplno se tomu oddejte a využijte pozitivní vliv energie těchto dnů.

Co se děje v bříšku ve 25. týdnu těhotenství?

Vaše miminko do tohoto týdne narostlo na 32 cm přibralo do váhy 800 g. Má plně vyvinuté ručičky s malými nehtíky a velmi se těší jejich schopnostem. Ohebnost se každým dnem zdokonaluje a drobeček postupně dokáže sevřít prsty do pěsti.

Nervová zakončení v okolí úst a na rtech se stávají citlivějšími, což bude mít velký význam na příjem potravy po porodu. Také se mu začínají otevírat nosní dírky. Jistá studie dokonce hovoří o tom, že prý miminka již v tomto stádiu vývoje mají schopnost vonět a dokáží upřednostnit jednu vůni před druhou.

Začínají se formovat jednotlivé části páteře (obratle, kloubové spojení, vazivová vlákna), které budou ochraňovat míchu a její přidružené struktury.

Po vašem jídle bývá zpravidla děťátko aktivněji. Zvýšená hladina cukru v krvi se totiž k němu rychle dostane. Vyzkoušejte to s čokoládovou tyčinkou a uvidíte jak se bude kroutit a kopat!