1. příznak: vynechání menstruace
  1. příznak: slabé krvácení uhnízdění

Přirozeně může i v začátcích těhotenství dojít k menstruačnímu krvácení: když se oplodněné vajíčko po 5. dny oplodnění usadí do děložní sliznice, může někdy krvácet, protože při uhnízdění se „narazí“ jemné cévy dělohy. Toto krvácení zahnízdění působí jako slabé menstruační krvácení, které často sestává z nepatrných kapek nebo šmouh a je spíše světločervené než hnědé barvy. Nicméně spolehlivým příznakem těhotenství toto krvácení není, protože k němu může dojít i z jiných příčin.

  1. příznak: únava, na kterou nejste zvyklá

Během těhotenství prochází vaše tělo velkými hormonálními změnami. Mnoho žen pociťuje v začátcích těhotenství častou únavu. Hlavní příčinou je pravděpodobně progesteron. V začátcích těhotenství se vytváří hormon tzv. žluté tělísko ve vaječníku, které pomáhá udržet těhotenství a to tak, že působí uvolněně na hladké svaly těla (zde patří i svaly dělohy). Jelikož máte neustálý pocit únavy, tak i to by mohl být jeden z příznaků.

  1. příznak: nadměrná chuť k jídlu

Náhlá chuť k jídlu – někdy i na zcela určité nebo neobvyklé jídla – považovány za příslovečnou známku těhotenství. Některé ženy hledají od rána do večera – i v noci – neustále něco „na zub“. Avšak existuje mnoho dalších důvodů pro neobvyklé chutě k jídlu případně běh do chladničky, např. Stres nebo změna vzduchu při cestování. Záchvaty nadměrné chutě k jídlu samy o sobě nejsou důkazem toho, že jste těhotná.

  1. příznak: pocit neobvyklé ranní nevolnosti

Nevolnost trápí nastávající maminky hlavně v prvních týdnech těhotenství převážně v časných ranních hodinách. Za ranní nevolnost jsou odpovědné hormonální změny v těle. Mnoho žen má sklon k vysoké hladině cukru v krvi.

  1. příznak: bolest hlavy a závratě

Mnoho žen trpí v začátcích těhotenství bolestmi hlavy a závratěmi. Obojí jsou důsledkem hormonálních změn, které mají vliv i na oběhový systém způsobující výkyvy krevního tlaku. Bolest hlavy a závratě nemusí být jistými příznaky těhotenství, protože je mnoho dalších důvodů pro tyto potíže.

  1. příznak: citlivá na vůně

Jiné ženy jsou zase překvapené z toho, že jsou neobvykle citlivé na vůně. I to může ovlivnit chuť k jídlu – ale většinou negativně. Najednou nemáte chuť na jídlo a pití, které jste měly vždy rádi. Těhotné ženy často zpozorují, že jim oblíbená káva voní příliš silně a nechutná jim více.

  1. příznak: časté nucení na močení

I zde jsou zamíchány hormony: už 24 hodin po oplodnění produkuje tělo HCG hormon („Humanes choriongonadotropin“). Tento hormon nazvaný i těhotenský hormon způsobuje mimo jiné, že sliznice dělohy je v tomto čase nejvyšší. To způsobuje časté nucení na močení. Typický příznak těhotenství!

  1. příznak: Jsou vaše prsa nezvykle citlivé?

Podobně jako v určitých fázích menstruačního cyklu reagují vaše prsa i na hormonální změny v těhotenství. Už v začátcích můžete cítit, že jsou těžší, plnější a napjaté tak, že pohyby by mohly být nepříjemné. Popřípadě můžete zpozorovat, že vaše bradavky jsou plnější a tmavší. Obojí mohou být příznaky těhotenství. Některé ženy pozorují i ​​opakující se svědění na prsou.

  1. příznak: Máte ráno zvýšenou teplotu?

Pokud si pravidelně měříte teplotu při otěhotnění nebo zabránění početí přirozenou cestou: je vaše teplota těla po probuzení (bazální teplota) stále 16-18 dní zvýšená, tak jste s největší pravděpodobností těhotná.

Všimli jste si u sebe některé z výše uvedených příznaků? Většina z nich jsou důsledky tělesných a hormonálních změn, které se projevují již 24 hodin po oplodnění. Čím více se u vás vyskytnou, tím je pravděpodobnost vašeho otěhotnění vyšší a „miminko je na cestě“.