V posteli strávíme asi třetinu života.

Sladké sny závisí nejen od kvalitního matrace, ale také od ložního prádla, která se přímo dotýká těla. Jaká má být? Přírodní materiály jsou in Nejoblíbenějším materiálem je bavlna, která výborně snáší časté praní. Výborně saje pot, je prodyšná, nenáročná na údržbu. Luxusní ložní prádlo se vyrábí z kašmíru, hedvábí nebo bambusového vlákna. Ačkoliv je cenově náročnější, tato investice se vám vrátí v podobě vysoké kvality a dlouhé životnosti. Kašmír je lehký a jemný materiál, který se získává z kašmírských koz. Bambusová povlečení je mimořádně vhodná pro alergiky, protože je zároveň antibakteriální a antistatická. Povlečení z přírodního hedvábí patří k nejluxusnějším na trhu. Hedvábí je pevné, jemné vlákno, které má vysoký lesk a trvanlivost.

Mnoho tváří bavlny

Z bavlny se různým způsoby tkaní vyrábějí další materiály, například flanel, damašek, či satén. Liší se vzhledem a způsobem údržby. Nevíte jejich rozeznat? Flanel je tkanina z bavlny, která je charakteristická jemnými „chloupky“. Vznikají česáním bavlněného vlákna při tkaní. Vyznačuje se měkkostí, příjemnou hřejivostí.

Ložní prádlo třeba odstřeďovat šetrně a před zavěšením pořádně vyklepat, čímž se usnadní žehlení. Prádlo z damašku působí luxusně a nadčasově. Je to najtrvácejší materiál, který je možné prát až při 90 ° C. Tkanina je jemná, hustě tkaná. Při tkaní vzniká viditelné vzorování. Satén je vysoce kvalitní druh tkaniny s atlasovou vazbou, vyznačující se vysokým leskem. Jemný hladký povrch působí luxusně a na dotek příjemně.

Speciální úprava Doba je rychlá, a proto lidé při výběru ložního prádla upřednostňují snadnou údržbu. Aktuální je antibakteriální úprava, která pomáhá v boji proti roztočům a nedává šanci plísním či bakteriím. Podmínkou je praní prádla při teplotě minimálně 60 ° C. Ke snížení mačkavosti a vzniku žmolků významně přispívá způsob tkaní bavlněného vlákna. Díky tomu jsou některé typy ložního prádla označované jako nemačkavé či nesrážlivé, čímž se prodlouží životnost a krásný vzhled. Nehořlavá úprava se používá zejména při dětském prádle.

Šaty dělají člověka

Povlečení postele. Ustlat ráno stíhá málokdo. Postel totiž třeba nechat alespoň půl hodiny vyvětrat a uznejte, vstali byste kvůli tomu dříve? Atraktivní vzory ložního prádla doslova vyzývají, abyste je nechali na očích. Návrat k přírodě je viditelný nejen, co se týče materiálů, ale také vzorů a barev. Na ložním prádle se často objevují motivy květů a listů, osvědčenou klasikou jsou pruhy a kostky.