Která nastávající maminka se neobává o blaho svého nenarozeného děťátka? To, že nikotin a alkohol v těhotenství jsou absolutním tabu, je dnes všem jasné. Mnoho žen však neví, že odpovídající dávka správných živin je pro vývoj dítěte velmi důležitá.Kyselina listová

Zdravá výživa

Přáním každé ženy je přivést na svět zdravé dítě. Kyselina listová zvaná také „těhotenský vitamín“ je nenahraditelná pro fyzický vývoj dítěte a pro hladký průběh těhotenství. Je hrozné, že pouze málo žen je dostatečně informováno o účinku a významu kyseliny listové!

Kyselina listová zajišťuje zdraví matky a dítěte

Mnohé ženy mají jen přibližnou představu o významu kyseliny listové během těhotenství. Myslí si, že tento vitamin B má plodné účinky. To je omyl. Kyselina listová nezvyšuje šance na otěhotnění, ale snižuje riziko deformit u nenarozených dětí a to tím, že podporuje buněčné dělení a růst funkce těla. Užíváním kyseliny listové lze zabránit vrozeným tělesným chybám jako např. rozštěp patra, srdeční vady a defekty neurální trubice a tím i spojené komplikace během těhotenství, ovšem tehdy, pokud se s jejím užíváním začne včas.