Na konci prvního měsíce, i když o svém těhotenství ještě nemusíte nic vědět, (nezapomeňte si udělat   test, který už bude na 100% pozitivní), ve vašem těle se odehrávají   velké změny.   Plod se už nazývá embryo.
Je velmi maličké, asi takové jako špendlíková hlavička, má už rozpoznatelnou hlavičku, nervový systém, tělo a pomalu se vytvářejí i končetiny. Na konci 4. týdne začíná dokonce již bouchat srdíčko.
Jak jsme zmínili v předchozích týdnech, můžete slabě krvácet, což může být způsobeno implantací vajíčka. Netřeba se stresovat, je to přirozené a pokud máte jakékoliv pochybnosti, poraďte se se svým lékařem. Vaše tělo se začíná připravovat na náročné období těhotenství a tedy prochází i různými změnami. Ať už fyzickými nebo psychickými.

4. týden těhotenství
4. týden těhotenství

Co se týče váhy, v tomto období byste ještě neměli přibírat. I když se říká, že budoucí maminka by měla jíst za dva, není to pravda. Sice jíte za sebe i za své miminko, ale to neznamená, že musíte konzumovat dvojité dávky. Právě naopak, třeba jíst s rozumem, soustředit se na zdravá jídla a menší dávky. Ženy, které trápí těhotenské nevolnosti by měly těžká jídla ze svých jídelníčků úplně vypustit.
Stále se můžete cítit unavená a ospalá, některé ženy už trápí „ranní“ nevolnosti, ničím zvláštním není ani náladovost a přecitlivělost. Tyto stavy se obvykle postupně ztratí až po třetím měsíci těhotenství.