Na konci třetího týdne by už mělo být vajíčko pevně uhnízděnou v sliznici dělohy a početí tak dovršeno. To znamená, že oplodnění se podařilo a vám se o devět měsíců narodí miminko. Ale pravděpodobně o tomto faktu stále nevíte a tak se nemůžete radovat, jestli připravovat na to, jak zprávu o těhotenství oznámíte rodině.

třetí týden těhotenství
3 týden těhotenství

Bez větších komplikací máte za sebou už tři týdny těhotenství a ani jste to pořádně nepostřehly. Ve třetím týdnu se oplodněné vajíčko skládá už ze 64 buněk a nazývá se morula. Nese kompletní genetickou informaci o barvě očí, vlasů, pohlaví atd.. I když jste už těhotná, může dojít k slabému krvácení a tím k poskvrnění spodního prádla. Ale nebojte se, obvykle k němu dochází 14 dní od oplodnění, tedy přesně v období očekávané menstruační periody.
Postupně se u každé budoucí maminky (ne u každé stejně), začnou projevovat těhotenské příznaky. Častým průvodním jevem těhotenství je zvýšená únava a ospalost, závratě, časté nucení na močení, nevolnost (pozor však, ne pouze ranní nevolnost předpovídá těhotenství), zvětšené a bolestivé bradavky, hnědší prsní dvorce, zvýšený poševní výtok, citlivější „nos“ (ženám překážejí různé pachy a jiné jim zase voní) a také citlivější chuťové buňky. A v neposlední řadě se téměř každá maminka stává přecitlivělou, kdy ji dokáže rozplakat i úplná maličkost. Psychika ženy se totiž velmi mění, o těle ani nemluv.