Možná o tom zatím nevíte, ale nacházíte se ve svém prvním týdnu těhotenství. A to i přesto, že se ve vašem těle zatím žádné převratné věci nedějí. Normální těhotenství trvá 40 týdnů, tj. 9 kalendářních měsíců. Víte co se ve vašem těle už teď odehrává?

první týden těhotenství
1 týden těhotenství

Těhotenství je označováno jako období, během kterého se z oplodněného vajíčka vyvíjí nový jedinec – nový život. Tato perioda se, podle lékařů, počítá od prvního dne poslední menstruace. Přesto, že to zřejmě nedává docela logiku, první týden těhotenství tedy nemusíte být těhotná.
Těhotenství se rozděluje na první, druhý a třetí trimestr. První trimestr trvá od 1. týdne po 12. týden, druhý od 13. týdne po 27. týden a nakonec třetí přibližně od 28. týdne po poslední 40. týden.

Ovulace

Žena je plodná nejvíce 12krát 12 hodin do roka. To znamená, že k ovulaci (uvolnění ženského vajíčka z vaječníku) dochází jednou za měsíc, většinou mezi 10. a 14. dnem menstruačního cyklu. Ženské vajíčko je schopno oplodnění do 12 hodin po ovulaci. Toto období plodnosti se prodlužuje o životnost spermií v ženském genitálního traktu. Předpokládá se, že spermie jsou schopny oplodnit vajíčko 24 až 48 hodin po pohlavním styku. Některé jsou schopny přežít až 72 hodin a více!
Během orgasmu dojde u muže k ejakulaci asi 400 milionů spermií. Sperma procházejí dělohou a vejcovody, kde hledají vajíčko, které by oplodnili. Na svou cestu za vajíčkem však potřebují i pomoc ženského organismu. Tato pomoc je nejúčinnější při ženském orgasmu.

Milé těhulky, je před vámi krásné období, tak si ho naplno vychutnejte!